شرکت صنعت پلاستیک تکتاز بیتا

۰۲۱۴۴۵۴۵۸۴۰
0
Expert-Guide-to-Zinc
  • دیدگاه
  • مقالات
  • 22 نوامبر 20

چگونه سیستم ایمنی بدن را در برابر کرونا تقویت کنیم

اشتراک گذاری

کمبود روی در بیماران COVID-19 ممکن است خطر مرگ را افزایش دهد. این مواد غذایی حاوی روی را برای ایمنی قوی بخورید
به روزرسانی ویروس کرونا: یک مطالعه علمی اخیر ، سطح پایین روی در بدن را با افزایش خطر مرگ در افراد مبتلا به COVID-19 مرتبط دانست.
بدون هیچ نشانه ای از درمان مطمئن COVID-19 ، بهترین کار – جدا از رعایت پروتکل های ایمنی – آماده سازی بدن برای جلوگیری یا مقاومت در برابر ویروس کشنده است. ثابت شده است که یک سیستم ایمنی خوب به عنوان اولین خط دفاعی بدن در برابر همه بیماری های ویروسی عمل می کند. گفته می شود ویتامین C بهترین ماده مغذی برای کمک به ایجاد ایمنی است ، اما تأمین مجدد بدن فقط با این ماده مغذی تنها راه حل نیست. کمبود برخی مواد مغذی دیگر می تواند شما را در برابر ویروس کرونا ویروس آسیب پذیر کند. یک مطالعه علمی اخیر ارتباط سطح پایین روی در بدن و افزایش خطر مرگ در افراد مبتلا به COVID-19 را نشان داد.
یافته های این مطالعه در همایش آنلاین ESCMID در مورد بیماری ویروس کرونا (ECCVID) که از 23 تا 25 سپتامبر سال 2020 برگزار شد ، آشکار و مورد بحث قرار گرفت. این مطالعه توسط دکتر روبرتو گوئری-فرناندز ، بیمارستان دل مار ، بارسلونا ، اسپانیا و وی ارائه شد. همكاراني كه كشف كردند كه سطح پايين روي در خون مي تواند باعث افزايش ميزان مرگ و مير در بيماران مبتلا به COVID-19 شود.

محققان از 15 مارس 2020 تا 30 آوریل 2020 تجزیه و تحلیل گذشته نگر از بیماران ویروسی کرونا ویروس بستری در یک بیمارستان دانشگاهی سوم در بارسلونا ، اسپانیا انجام دادند. سطح روی پلاسما ناشتا در تمام بیماران بستری در بخش COVID-19 اندازه گیری شد. این تیم برای ارزیابی تأثیر روی روی میزان مرگ و میر از مدل سازی رایانه ای و تجزیه و تحلیل آماری استفاده کردند.
روی علیه ویروس کرونا –
روی یک ماده معدنی کمیاب است که از عملکرد سلولهای ایمنی بدن پشتیبانی می کند. در اینجا چند ماده غذایی غنی از روی وجود دارد که ممکن است برای ایجاد ایمنی بدن در رژیم غذایی خود بگنجانید.

 

 

 

غذاهای غنی از روی برای ایمنی قوی:
* تخم مرغ : یک تخم مرغ بزرگ حاوی حدود 5 درصد (0.6 میلی گرم) طبق داده های وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) است.
* تخم هندوانه : دکتر سیمران سائینی ، متخصص رژیم غذایی ، پیشنهاد می کند که حدود نصف قاشق چای خوری دانه هندوانه را 2-3 بار در هفته مصرف کنید.
* نخود : طبق USDA ، 100 گرم حبوبات 1.53 میلی گرم روی تأمین می كند.
این غذاها را در رژیم تقویت کننده ایمنی بدن خود بگنجانید تا بدن خود را برای مبارزه با انواع بیماری ها آماده کند.
*  گوشت قرمز : گوشت گاو حاوی بیشتری روی است. گذشته از داشتن مقدار زیاد روی، گوشت بدون چربی همچنین سرشار از پروتئین است
لوبیای پخته : به طور کلی لوبیا منابع ارزان قیمت مواد مغذی از جمله پروتئین، فیبر، منیزیم و روی است. از بین تمام حبوبات، لوبیای پخته شده با بالاترین میزان روی با ۲.۹ میلی گرم در هر نیم لیوان یا ۲۶ درصد DV است.
*   ماست : اگرچه به دلیل داشتن کلسیم زیاد شناخته شده است، ماست نیز منبع خوبی برای روی است. ماست همچنین یک نیروگاه در جهان پروبیوتیک است.
* غلات کامل : بسیاری از غلات سبوس دار مانند جو و برنج حاوی روی و سایر ویتامین ها و مواد معدنی مانند ویتامین B، فیبر، منیزیم و آهن هستند. در حالی که غلات کامل منبع روی خوبی هستند، اما حاوی اسید فیتیک نیز هستند که ممکن است باعث کاهش جذب روی شود. بنابراین، غلات کامل به همراه سایر منابع غذایی غنی از روی به بهترین وجه مصرف می شوند.

 

مطالب مشابه
  • دیدگاه‌ها

نام شما
ایمیل شما
دیدگاه شما